Folyamatfejlesztés jelentése
A folyamatfejlesztés egy hatékony és strukturált megközelítést jelent a vállalati folyamatok optimalizálására és javítására, az értékteremtés növelésére.
A fejlesztés célja, hogy az üzleti folyamatokat hatékonyabbá tegye, csökkentse a költségeket, növelje a termelékenységet és javítsa az ügyfélélményt. A folyamatfejlesztés során a meglévő folyamatokat auditáljuk (kapcsolódó szolgáltatás:
folyamataudit), , elemezzük és átalakítjuk a hatékonyság és a minőség javítása érdekében, hogy a megfelelő inputok és outputok származzanak az egyes folyamtokból.
Kinek ajánljuk a folyamatfejlesztési szolgáltatásunk igénybevételét?
A folyamatfejlesztés szolgáltatásunkat ajánljuk minden olyan vállalatnak és szervezetnek, amelyek szeretnének javítani az üzleti folyamataikon, függetlenül attól, hogy milyen méretűek vagy iparágban tevékenykednek.
Milyen folyamatfejlesztési kihívások merülhetnek fel?
- hatékonysági problémák
- átláthatósági hiányosságok (a kollégák nem látják át a folyamatok rendszerét)
- hosszú válaszidők (szervezeten belülre, de akár kívülre is; nem áramlik az információ)
- nem megfelelő mértékű az ügyfélelégedettség
Folyamatfejlesztési szolgáltatás folyamata
Folyamatfejlesztés folyamatauditja
Első lépésként auditáljuk (
folyamataudit), áttekintjük a meglévő folyamatokat, megérthetjük azokat és azonosítjuk a problémákat, gyengeségeket vagy területeket, ahol fejlesztésre van szükség.
A
folyamataudit alatt feltárt és megismert helyzet alapján részletes elemzést végzünk a folyamatokról (folyamatelemzés), megvizsgáljuk a folyamatlépéseket, a folyamat erőforrásait, az információáramlást és a kulcsfontosságú teljesítménymutatókat. A folyamatelemzést követően tervezési fázisba lépünk (folyamattervezés), ahol új és hatékonyabb folyamatokat dolgozunk ki – folyamatmenedzsmentet hajtunk létre.
Folyamatfejlesztés és folyamatmenedzsment
Ennek első lépése a folyamatmátrix létrehozása. A folyamatmátrix a rendszer alapja, egy kiinduló portál, ahonnét az összes folyamat elérhető, a folyamatok hálózatát teszi értelmezhetővé.
A folyamatmátrix léterhozását követően az újonnan tervezett folyamatokat vagy átszervezett folyamatokat bevezetjük a vállalat életébe, folyamatmenedzsment tanácsadói tevékenység keretében. Ez magában foglalhatja a szükséges tréningeket, a folyamatokhoz kapcsolódó dokumentáció kidolgozását és a szervezeti változásmenedzsmentet.
Folyamatmonitorozás és felülvizsgálat
A bevezetés után folyamatosan monitorozzuk és értékeljük az új folyamatok hatékonyságát. Rendszeres visszacsatolást és teljesítménymutatók elemzését alkalmazzuk annak érdekében, hogy biztosítsuk a folyamatos fejlődést és optimalizálást.
Folyamatfejlesztés és folyamatmenedzsment eredménye
Mivel hosszú a sor; csak szemezgetünk!
Minőségjavulás a termékek, szolgáltatások tekintetében: A jól definiált és ellenőrzött folyamatok révén a termékek és szolgáltatások minősége javul, ami a vevői elégedettség növekedéséhez vezet. A QS részleg, és a MEO ellenőrzési feladatát finomhangolva, csökken a selejt és javul az OK-NOK termék megítélési képessége; a gyökérokok megkeresése és megszüntetése pedig a felesleges költségeket csökkenti.
Rugalmasság a változásokhoz való adaptációban: A jól felépített folyamatok lehetővé teszik, hogy a vállalat gyorsabban reagáljon a változó piaci körülményekre és az ügyfelek igényeire, a szervezeten belüli változásokra vagy a nem várt helyzetekre.
Innovatív képesség növekedése: A folyamatos fejlesztésre ösztönző környezetben az innováció könnyebben megvalósul, az innováció eredményei jobban hasznosulnak. És nem csak a termékinnováció, hanem a belső folyamatok innovációs képessége is javul.
WIKI:
folyamatmenedzsment
Kapcsolódó szolgáltatásaink
Üzleti kiválóság modell bevezetése
Hatékonyságnövelési tanácsadás (performance excellence, OPEX)
Tanácsadási szolgáltatásaink listája
AVALEX szolgáltatások
Kapcsolódó bejegyzések
Folyamattervezés
Folyamatszabályozás
Támogató folyamat
Főfolyamat
Termelékenység
Innováció
Mentorálás